Právě jsme s přítelem na cestě za Polární kruh, tak se můžete podívat, jak se máme na můj Instagram:

Vánoční idylka

29. prosince 2011 v 12:15 | Artis |  Jednorázové
*PŘEDNASTAVENO

Nesnáším ten vánoční shon. Upéct cukroví. Koupit dárky. Zabalit a bezpečně je schovat. Pohlídat synovi vnoučata. Ulice plné lidí. Předražené věci v obchodech. Už aby nastaly svátky. Pak jsou ulice prázdné, jen blikající světélka výloh, oken a stromů dodávají tu správnou atmosféru. Letos jsme s manželem dávali do oken pouze svícny. Světélka jsme museli schovat pro náš vánoční stromeček. Syn totiž přijede s chlapci slavit Vánoce s námi.
Sedím právě na gauči a luštím křížovky. Najednou mi zvoní mobil. Pomalu se zvednu a dojdu ke kuchyňské lince, kde si ho vždy odkládám. "Prosím." ohlásím svou přítomnost u sluchátka. "Ahoj mami, v kolik můžeme teda zítra přijet?" ozval se mě dobře známý hlas na druhém konci drátu. "Ahoj Adame, přijeďte okolo 6, večeře bude na stole. Hlavně jdi s klukama pomalu nahoru, abychom stihli 'udělat Ježíška'." zasmála jsem se. "Rozkaz mami. Zítra v 6 a pomalu nahoru. Ahoj a dobrou noc." rozloučila jsem se a zavěsila. Byla jsem ráda, že budeme mít zpestření Vánoc. Měl dva synky. Lukáše a Martina. Oba dva ještě nedosáhli ani školního věku, tedy s nimi byla velká sranda.

Crrrrrr... Ozvalo se drnčení zvonku. Byl to Adam. Otevřela jsem vchodové dveře a nechala otevřené i naše od bytu. Slyšela jsem dusot po schodech, jak Adamova žena beží po schodech. "Ahoj babi." pozdravila mě Markéta a rychlým kopnutím do dveří, se dveře zabouchly. Náruč jí přetékala hromadou dárků, poschovávaných v taškách,v kabelce, dokonce i v bundě. Poslední drobnou krabičku vytáhla z pod trika! Stromeček byl už osvícený, ozdobený stejnobarevnými baňkami. Daárky se pod ním stále vršily. Už jsme slyšela bušení malých pěstiček na dveře. Dárky už byly nashromážděné, a tak jsem se po dlouhém vyřvávaní mých vnuků na chodbě, odhodlala k tomu, že jim konečně otevřu. Lukáš a Martin vběhli jako velká vlna do našeho bytu a okamžitě začlo radostné skákání kolem stromu. "Ahoj mami." pozdravil mě Adam a políbil na čelo. "Maminko, máme tady Ježíška!" houkla jsem do mámina pokoje a ta se vybelhala o své holi k prostřenému stolu. Všichni již zasedli, a začala jsem nosit na stůl. Všem má večeře chutnala a vychvalovali již až za hrob. Na stůl jsem přinesla cukroví a každému nalila šťávu. Už se blížil čas, kdy všichni dostanou své dárky a budou moct si je rozbalit. Ale v tu chvíli se ozval Martínek: "Já bych vám všem chtěl pšedvést koužlo, ktelé jsem se naučil." Zvedl se ze židla a postavil se vedle stolu. Stůl mu sahal skoro do půlky hlavy, ale to mu jistě nečinilo problém udělat kouzlo. Hned mě napadlo, co chce udělat, když jsem viděla jeho pohled na vánočním ubrusu. Bohužel jsem ho včas nestihla zarazit, aby ho nedělal. Martinek svými malými ručičkami chytil ubrus a stáhl ho k sobě. Skleničky se přvlhly a rozlily se na podlahu. Cukroví byla rozsypané po celém obýváku. Vznikl strašný chaos a spoušť.Lukášek se do toho zobrečel a Martinek začal vykřikovat, že to bylo teda kouzlo. Ve mě pomalu žačly vřít nervy. Začaly jsme s Márkét sklízet spoušť. Netrvalo to dlouho, když nám všichni podali pomocnou ruku. Nakonec obývák vypadal trochu k světu a opět jsme se usadili ke stolu. "Luboši, prosím tě, zapoj stromeček, ať klukům splníme přání." vzkázala jsem manželovi z kuchyně. Čekala jem, jak děti začnou hulákat, jaká je to krása. Místo toho se najednou ozvala hromada výkřiků, pláč a rozhostila se tma po celém bytě. Vyhodili jsme pojistky. No super. Od naproti, od Macháčků, se ozval křik, nádávky, a podle toho jsem pochopila, že jsem pojistky vyhodili vcelém domě. No paráda. Došla jsem pro nějaké svíčky v komoře a položila je na stůl. Rozdali jsme dárky a všechny je rozbalily za světla svíček. To teda byly Vánoce. Vyhozené pojistky, špinavý obývák a bolavá hlava z neustálých nervů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tenebrae Tenebrae | E-mail | Web | 29. prosince 2011 v 20:39 | Reagovat

jéj. Krása :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama