Právě jsme s přítelem na cestě za Polární kruh, tak se můžete podívat, jak se máme na můj Instagram:

Květen 2015

Zhodnocení projektu Okrasná třešeň

31. května 2015 v 22:11 | Artis
# tento článek je zařazen do projektu Okrasná třešeň

Tento projekt byl takový "hokus pokus". Všechno jsem připravovala za pochodu, ale myslím, že se to vydařilo víc než dobře. Projekt začal prvním snímkem třešně a to 14.4.2015 a tímto článekm chci celkově ucelit dojem a pocity. Takové menší zhodnocení. Omlouvám se, že se vše točí kolem tohto projektu, ale celé se mi to protáhlo a nechci to celé dále natahovat až do června.

Jsem spokojená s tím, co jsem nafotila. Byly to mé první fotky s mým fotoaparátem, takže jsem se v průběhu učila i s novým strojem. Všechny obrázky jsou ale kvalitní a já mohu prohlásit, že tohle byl pro mě takový soukromý seznamovací kurz s mým foťákem. Doufám, že i vám se to všechno líbilo a nepolekala jsem vás. Třešeň krásně kvetla a myslím, že nás všechny tak nějak pohladila po duši. Změnu jsme určitě zaznamenali a hlavně, jak se nám přehnala z růžové do zelené - to je obdivuhodné, jak je ta příroda nastavená (občas nad tím přemýšlím).

Hodnocení: spokojenost nejvyšší

A co vy, máte nějaké poznatky či připomínku k projektu?

Okrasná třešeň dodatek [Jaro 2015]

27. května 2015 v 17:37 | Artis |  Pozor, vyletí ptáček!
# tato fotografie je zařazena do projektu Okrasná třešeň

Na následující fotografii můžeme vidět okrasnou třešeň přesně měsíc od pořízení prvního snímku. Můžete porovnat sami, jaká změna se odehrála. Pokud budete chtít fotografii vidět z větší blízky, stačí kliknout na obrázek.

Středa 13.5.2015

Paní našich nervů

24. května 2015 v 21:47 | Artis |  Co mě zaujalo
Nervozita.

Stav netrpělivosti, neklidu a strachu. Většinou nás tento pocit přemáhá na jevištích či před důležitými kroky života - zkoušky, příjimačky či pohovory. Jsou lidé, kteří kvůli tomu mají problémy po celý život, a jsou zase takoví, co tento stav zvládají s přehledem a vlastně ho nikdy pořádně neprožili. Ani nevím, jestli existuje nějaký univerzální "recept", jak tento stav zmírnit.

Už po 11 let navštěvuji základní uměleckou školu, takže s vystupováním mám nějaké zkušenosti. Hraji na příčnou flétnu, jsem ve dvou souborech a chodívala jsem i do dramatického kroužku. To si asi říkáte - páni, ta určitě nervozitou netrpí. A asi je to pravda, jenže pouze ve chvílích, kdy nehraji sama. Před pár měsíci jsem zkolabovala na jevišti. Taková nervozita mě popadla, až jsem to prostě nedala.

Jen tak si hraji svou skladbu, ale udělala jsem jednu chybičku a už se to se mnou vezlo. Skladbu jsem začinala odznovu, ale do konce jsem ji nedohrála, protože se mi roklepala brada a já začala brečet na jevišti. Všichni mě uklidňovali, že se to stává a od té doby se snažím před vystoupením co nejvíce se uklidnit a zklidnit dech.

Ještě ten den na předehrávce hrál mladý chlapec, mohl chodit tak do 6. třídy. Zahrál nádhernou skladbu, kterou vám zde přikládám, abyste měli nějakou inspiraci (vy, co chodíte také do hudební školy). Jak už jsme zmínila, jsou takoví, kteří nervozitu netrpí a jsou s nástrojem propojeni tak dokonale, že ani okolí nevnímají - to byl případ tohoto chlapce. Obdivovala jsem ho za to a tak se stal ten den pro mě takovým malým hrdinou a vzorem.


Ať tedy netrpíte nervozitou a všechno zvládáte s přehledem. Tento článek jsem chtěla napsat jako zpestření, že každý jsme tak trochu ovládani sami sebou, aniž bychom to tušili.

Okrasná třešeň 2.týden [Jaro 2015]

19. května 2015 v 16:08 | Artis |  Pozor, vyletí ptáček!
# tyto fotografie jsou zařazeny do projektu Okrasná třešeň

Na následujících fotografiích budeme sledovat okrasnou třešeň ve stádiu druhého týdne mého focení [1. týden]. Fotky přidávám bohužel až teď, byla jsem díky MS v hokeji velice zaneprázdněna (jako pracovník, ne jako fanoušek!). Pokud budete chtít fotografii vidět z větší blízky, stačí kliknout na obrázek.

Úterý 21.4.2015

Tři čarodějnice [Báseň]

3. května 2015 v 8:10 | Artis |  Jednorázové
Zdravím všechny návštěvníky,
jelikož právě probíhá MS v hokeji a já jsem zde jako pořadatel, lítám od nevidím do nevidím, takže nemám moc času. Je mi líto, že jsem neodepsala na komentáře a ani nemám čas napsat nějaký ten článek, přidávám zde aspoň krátkou báseň pro zasmání. Tuto báseň jsem napsala podle filmu Kladivo na čarodejnice. Tento film jsme viděli se školou a vůbec mě nebavil, takže jsem v jeho průběhu napsala tuto báseň.


Tma se děsivě snáší,
bouře divočí nad kopcem,
kde tři čarodějnice se vznáší
a navzájem se krmí ovocem.
Kolem ohně tančí
a do okolí nahlas křičí:
"Zabte je!"