Právě jsme s přítelem na cestě za Polární kruh, tak se můžete podívat, jak se máme na můj Instagram:

Červenec 2015

Zlomené srdce

5. července 2015 v 10:30 | Artis |  Téma týdne
Téma týdne - "Nikdy"

Za normálních okolností bych netušila, co napsat. Je to takové zvláštní zadání. Ale situace se dosti v poslední době změnila a mé nikdy nastalo právě teď. Netuším, jestli je vůbec moudré psát tady, co budu psát. Jenže já se potřebuji vypsat, sdělit si své myšlenky. A od toho blog je.

Následující myšlenky budou jen výkřiky, nářky, bolestné nesouvislé věty. Ale to je mé nikdy.

N. Dawn - Façade (Games #2)

1. července 2015 v 10:58 | Artis |  Recenze
# tato kniha je zařazena do projektu Čteme s radostí (Knižní výzva 2015)

Originální název: Façade
Počet stran: 291 stran

Krátce o autorce
- americká spisovatelka, která bydlí v Jižní Karolíně
- ráda píše příběhy hlavně o mladých lidech
- milovnice knih, neustále musí mít nějakou v rukách
Anotace
Může je láska zachránit?
Poté co její otec spáchá zločin, který otřese její rodinou, osmnáctiletá Delaney Cross je unavená z předstírání, že je všechno v pořádku. Sbalí se a odejde najít lidi, kterým otec ublížil. Její hledání vede na místa, kde nikdy nebyla - a také do náruče Adriana Westfalla. Pro okolní svět je Adrian sexy okouzlující muž. Ale jeho osobnost playboye je jen předstíraná. Jeho duše je potají mučena vzpomínkou, která je příliš bolestivá, než aby se s ní svěřoval. Pouze Delaney prokoukne jeho masku, k opravdovému muži pod ní. A poprvé ve svém životě Adrian cítí, že se ohledně své minulosti může někomu otevřít. Společně Adrian a Delaney sdílí vášnivou lásku, o které nikdy netušili, že najdou. Zatím si stále chrání svá tajemství. Když je temná pravda nakonec odhalena, přivede je blíž k sobě - nebo je od sebe odtrhne navždy?

Můj názor
Tato kniha je volným pokračováním ke knize Charade od téže autorky. Jelikož se mi první díl této sady moc líbil, okamžitě jsem si stáhla druhý díl a taktéž ho přečetla jedním dechem. Tentokrát byl děj o něčem jiném, někomu by mohl připadat lehce ulítlý - milovat někoho, jehož otec vám zabil dítě. Ale láska nezná meze a to dělá tento příběh kouzelný. Opět jsem děj velice prožívala, upustila i pár slz. Vím, že ne mnoho lidí má rádo takové dívčí romány, ale každý občas potřebuje osladit život a přečíst si příběh, který je občas hořký, občas plný lásky a jindy plný slz.

Autorka má velice chytlavé texty, které jsou zároveň jednoduché, takže čtení je oddychové, nijak nenáročné. Moc postav se zde nevyskytuje, což je dobře, vadí mi, když se motám ve jménech a činech. K této sérii je napsán ještě třetí díl, vztahuje se k bratorvi hlavní hrdinky této knížky (zní to složitě takové vysvětlení). Neměla jsem zatím možnost ho číst, jelikož jak jsem již psala, není to k dostání v našich knihovnách a tak jen doufám v internetový překlad.

ilustrační obrázek a anotace ze stránek www.elisaworld.blog.cz