Právě jsme s přítelem na cestě za Polární kruh, tak se můžete podívat, jak se máme na můj Instagram:

Listopad 2015

J. Green - Hvězdy nám nepřály

2. listopadu 2015 v 15:50 | Artis |  Recenze
# tato kniha je zařazena do projektu Čteme s radostí (Knižní výzva 2015)

Originální název: The Fault in Our Stars
Počet stran: 240 stran

Krátce o autorovi
- americký spisovatel a vlogger
- jeho román Hvězdy nám nepřály se umístil na seznamu bestselleru
- podle knižních předloh se již natočily dva filmy (Hvězdy nám nepřály, Papírová města) a v současné době se natáčí třetí (Hledání Aljašky)
- se svým bratrem založili youtube kanál VlogBrothers, který byl založen z důvodu projektu, při kterém spolu bratři komunikovali pomocí videjí po celý rok

Anotace
Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu plic, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá.

Můj názor
Tuto knihu jsem si přečetla na základě filmu, který jsem dokonce ani vidět nechtěla. A je to asi jediná kniha, u které mi nevadilo, že jsem ji četla až poté, co jsem shlédla film. Nijak mě to v představách neomezovalo, dokonce jsem si to víc užila a prožívala to jako u filmu. Ihned po dočtení jsem shlédla film ještě jednou a brečela jako malá. Kniha na mě opravdu zapůsobila a udělala ve mně citovou bouři.

Můžou být ale lidé, kterým tento styl knihy nesedne, a nebudou ji mít rádi. Bývalý přítel se u filmu nudil natolik, že radši hrál hloupé hry na mobilu. Naopak mému kamarádovi zemřela maminka na rakovinu, říkala jsem mu, že by se na to podívat mohl, ale ať mu to neublíží. Byl z toho nadšený a dojatý stokrát víc než já. Tudíž nějaké předsudky, že tato kniha či film není pro lidi, kteří přišli o někoho, kdo umřel na rakovinu, je hloupost.

Samozřejmě kniha obsahuje pár věcí navíc, ale myslím, že ani nejde o informace, spíš o duši příběhu, která je neskonale čistá a krásná. Četla jsem i další knihy Johna Greena a takhle je něčím výjimečná a zvláštní. Jsem ráda, že jsem měla tu možnost si ji přečíst, protože ve mmě nechala z

ilustrační obrázek ze stránek www.bux.cz
anotace ze stránek www.databazeknih.cz