Právě jsme s přítelem na cestě za Polární kruh, tak se můžete podívat, jak se máme na můj Instagram:

Červen 2016

Festival čokolády 2015

20. června 2016 v 8:43 | Artis |  Co mě zaujalo
Jeden z posledních listopadových víkendů byl tady u nás v Ostravě věnován Festivalu čokolády. Prostranství Černé louky zabrali stánkaři, kteří se předbíhali v nabídkách. Všechny lákaly na různé speciální dobrůtky a akce. A že jich teda bylo! Čokoládové víno, čokokebab, cookies, ovoce v čokoládě a mnoho dalších.


Na tento festival jsem zavítala až na poslední 2 hodinky, tudíž jsem neviděla plnou parádu. Čokoláda ale voněla už 100 metrů kolem a lákala mlsné jazýčky dovnitř. Lidí bylo mnoho, stánků tudíž mohlo být i více, třeba i na větším prostoru a možná i více místa k sezení. Museli jsme vše jíst na stojáka a hrozilo pokypání.

Pestrá nabídka mě oslovila. Moc se mi líbila i zábava pro děti, různé soutěže a malování čokoládou. Obrázky takto vytvořené pak zdobily zdi festivalu. Nejvíc mě ale fascinoval čokokebab, který se připravoval úplně stejně jako kebab běžný. Chutnal výborně. 2 hodinky mi bohatě stačily na to, abych se cítila přeslazená na týden dopředu.

Zpestření víkendu to ale bylo hezké a zavítala bych na takový festival znovu, jsem ráda, že jsou občas takové milé akce. Jen by mohly mít lepší reklamu, nebýt Facebooku, asi bych o této akci nevěděla.


J. Green - Hledání Aljašky

14. června 2016 v 18:48 | Artis |  Recenze
# tato kniha je zařazena do projektu Čteme s radostí (Knižní výzva 2015)

Originální název: Looking for Alaska
Počet stran: 256 stran

Krátce o autorovi
- americký spisovatel a vlogger
- jeho román Hvězdy nám nepřály se umístil na seznamu bestselleru
- podle knižních předloh se již natočily dva filmy (Hvězdy nám nepřály, Papírová města) a v současné době se natáčí třetí (Hledání Aljašky)
- se svým bratrem založili youtube kanál VlogBrothers, který byl založen z důvodu projektu, při kterém spolu bratři komunikovali pomocí videjí po celý rok

Anotace
Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat "velké Možná", je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní...

Můj názor
Tato kniha mi dokonale sedla, snad nejvíce ze všech knih, které John Green napsal. Nejen že podněcuje citovou stránku, jako například Hvězdy nám nepřály, ale nutí vás po celou dobu přemýšlet o životě, jejich hodnotách, o pravé podstatě přátelství a snad dokonce nejvíce o poznání těch druhých, které nikdy nemůžeme znát dokonale, tak jako sami sebe nemůžeme poznat do morku kostí. Vždy se překvapíme tak, jako kolikrát Miles překvapil sebe.

Je to klasická kniha s propracovanými postavami, kterými jsou opět dospívající jedinci. A opět po greenovsku si nesou svůj malý či velký balíček životních problémů, se kterými se sami perou. Vypadá to jako obyčejný příběh, snad nejobyčejněji ze všech, které jsem od Greena četla. Ale je natolik bohatý na myšlenky, že se od něj těžko odtrhuje a nutí člověka číst dál a dál. Pokud jsem se už rozhodla knihu zavřít, stejně jsem vždy skončila špatnou větou a musela číst dál. A dál..

Jak se kdy dostanu z tohohle labyrintu?

Na to si snad nikdo z nás nedokáže odpovědět, v knížce tak sledujeme příběhy mladých dospívajících, kteří se na tento otazník onu odpověď snaží najít. Jestli se jim to ale podaří, můžete zjistit sami, jelikož pokud bloumáte nad různými otázkami a jste právě dospívající, doporučuji vám ji ke čtení. Třeba vám tahle kniha nějak změní směr myšlení. Netuším, jestli ho nějak radikálně změnila mě samotné, ale donutila mě se nad každou napsanou myšlenkou trochu zamyslet.

ilustrační obrázek ze stránek www.kniznivesmir.cz
anotace ze stránek www.databazeknih.cz

Ve vzduchu je léto

5. června 2016 v 10:05 | Artis |  Zápisník
Krásné slunečné dopoledne všem čtenářům,

jak někteří jistě víte, letos jsem maturovala, tudíž toho času na nějaký ten článek moc nebylo. Ale už to mám konečně za sebou, úspěšně, a mé maturitní vysvědčení se může pyšnit výrazem "prospěla s vyznamenáním". Takže ano, ten čas věnovaný knihám, učebnicím a "šprtání" se trochu vyplatil. Sice jsem přišla o první krásné známky jara, trochu nervů, ale s tím nic nezmůžu. Jsem ráda, že onu zkoušku dospělosti mám za sebou.

Co mě ale asi tak stejně nejvíc bavilo, bylo čtení povinné četby, to jsem milovala. Tohle byl jediný způsob, jak jsem relaxovala a užívala si jaro. Vždycky jsem si lehla hezky do trávy, vnímala ty krásné vůně a četla. Už mám konečně klid a můžu si číst, co jen si zamanu. Takže jsem se pustila do četby rozpracované fantasy ságy Píseň ledu a ohně, v televizi známé jako seriál Hra o trůny (Game of Thrones). Na základě tohoto seriálu jsem začala číst a je to úžasná kniha, stejně jako mám hrozně ráda ten seriál. Doporučuji ale jen otrlejším a vytrvalejším čtenářům, zatím je napsáno jen 5 dílů a každý díl je zhruba napsán na 1200 stránkách.


Dále mě čekají zítra přijímačky na medicínu. Hrozně ráda bych se tam dostala, věnuji i nějaký ten krátký čas přípravě, ale mám prostě stejně v hloubi duše pocit, že to nezvládnu, protože jsem se nepřipravovala dlouho. Asi nejhorší je chemie, takové hnusné náhodné názvy, které člověku pokazí den, jsem snad v životě neviděla. Tak mi držte palečky.

Každopádně co to vše znamená pro vás? Asi jen to, že se už hrozně moc těším, až budu moc nějak pravidelněji vydávat články. S uvolněním nervů se přihrnulo tolik nápadů, že je nějak utřídím a podle toho se i zařídím. Čekají mě teď dlouhé prázdniny, což je v tuto chvíli můj sen - pořádný relax!

Užívejte si prvních dnů léta.
stále v knihách ležící Artis